سیستم حضور و غیاب iot

دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای نظارت و کنترل بر شروع و پایان کار کارمندان، سازمان ها، کارخانه ها، ادارات و … استفاده می‌شود. دستگاه حضور و غیاب به کارفرمایان این اجازه را می دهد که ساعات دقیق ورود و خروج، مرخصی ها، زمان استراحت و غیبت های کارمندان خود را تحت نظارت قرار دهند.

با ما در تماس باشید

ویژگی سیستم حضور و غیاب هوشمند


یکی از نیازهای مدیران امروزی کنترل و نظارت بر کارکرد پرسنل و بهره‌وری آن هاست. یکی از این موارد کنترل و نظارت بر ورود و خروج کارمندان و همچنین محاسبه حقوقشان بر اساس این اطلاعات است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود دستگاه‌های پیشرفته با بازار این امکان به راحتی و با کمترین هزینه‌ها در اختیار مدیران قرار گرفته‌است. با نصب دستگاه‌هایی که برای همین منظور طراحی شده‌اند در ادارت و شرکت‌ها، کارمندان در هنگام ورود. خروج با مراجعه به این دستگاه و با استفاده از ابزارهای مختلف مانند کارت‌های هوشمند، اثرانگشت، اسکن چهره و… ورود و خروج خود را ثبت می‌نمایند. این دستگاه‌ها در ابتدا به وسیله کارت‌هایی که در اختیار کارمندان قرار می‌گرفت عمل می‌کردنند اما به مرور زمان و با پیشرفت تکنولوژی از قابلیت‌های بیومتریک انسان نظیر اثرانگشت، عنبیه چشم، چهره و… بهره جستند که امکان هر گونه تقلب را از بین می‌برد و سهولت بیشتری برای کارمندان به همراه داشت.


کنترل دقیق ورود و خروج پرسنل

استفاده از دستگاه حضور و غیاب با امکان کنترل و ثبت دقیق زمان تردد پرسنل، موجب شده تا پرسنل تمامی تلاش خود را برای حضور به موقع در محل کار خود داشته

کنترل دقیق اضافه کار و کسر کار

با توجه به اینکه کلیه تردد ها به طور دقیق توسط سیستم کنترل تردد ثبت و نگهداری می شود، بنابراین محاسبه دقیق میزان کسر کار در صورت دیرآمدگی ها یا اضافه کاری براحتی و بدون کوچکترین خطایی امکان پذیر می باشد .

سهولت در محاسبه حقوق و دستمزد پرسنل

با انتقال سریع و راحت اطلاعات ورود و خروج پرسنل از دستگاه به نرم افزار حضور و غیاب ، امکان پردازش و محاسبات سریع و راحت حقوق و دستمزد پرسنل در کمترین زمان امکان پذیر می باشد که به نوعی صرفه جویی در منابع انسانی محسوب شده و هزینه های سازمانی را کاهش می دهد.مزایای استفاده از دستگاه حضور و غیاب


دسترسی سریع به اطلاعات با سیستم حضور و غیاب IOT

شفافیت و دسترسی سریع

گاهی نیاز است تا تمامی غیبت هایی که از قبل توسط کارمندان، اعلام شده یا نشده را به صورت یکجا ببینید. این نوع نظارت، با استفاده از دستگاه حضور و غیاب و همچنین سیستم کنترل تردد فقط با یک کلیک امکان پذیر می باشد و میتوانید به طور دقیق گزارشات مدت زمان کار در سازمان را بر اساس ساعت معین مشاهده کنید. در صورت وجود داده های دقیق کارفرمایان می توانند سیاست جدیدی برای ورود و خروج کارکنان، فرهنگ کاری، عملکرد افراد، پرداختی ها، دستمزدها، شیفت های کاری و سایر موارد مرتبط با کار وضع نمایند.

تماس با ما

امنیت نرم افزار دستگاه حضور و غیاب

بیشتر نرم افزارها در دستگاه حضور و غیاب مجهز به سیستم اثر انگشت یا تشخیص چهره بر پایه سیستم های امنیتی قدرتمند طراحی شده‌اند و از تقلب افراد نیز جلوگیری می کنند و همچنین هزینه های ناشی از فراموشی پین کد و گم شدن آیدی کارت ها را هم کاهش می دهند که در آن ها امنیت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و میتواند بسیار سودمند باشد.

تماس با ما

کاهش هزینه ها

سیستم های کنترل تردد هزینه ها را کاهش می‌دهند این نرم افزارها به گزارش‌دهی دقیق زمان ها و با جلوگیری از تقلب در حضور کارمندان ثبت درست تأخیر ها باعث میشوند تا پرداخت حقوق اضافی و نابجا انجام نگیرد و در نتیجه هزینه ها کاهش پیدا کند.

تماس با ما

دقت بالا و حذف خطا با استفاده از دستگاه حضور و غیاب

اگر انسان و مدیران بخواهند کار حضور و غیاب کارکنان را به صورت دستی ثبت کنند حتما در طول دوران کاری شان دچار اشتباه میشوند اما این خطاها در صورتی که این افراد از دستگاه ها و کامپیوتر ها استفاده کنند تا حد قابل توجهی کاهش پیدا میکند.

تماس با ما

دستگاه حضور و غیاب و آسان سازی انتقال اطلاعات برای حسابدار

 استفاده از دستگاه های ورود خروج علاوه بر سازمان ها و مجموعه های بزرگ برای کسب و کار های کوچک نیز لازم است و موجب افزایش سود دهی و بهروری در سازمان‌ها می‌شود. همچنین با ایجاد اعتماد بین کارمند و کارفرما منجر به افزایش رضایت پرسنل و مدیران از محیط کار و در نتیجه موجب به پیشرفت مجموعه میگردد. در این جریان اگر فاصله بین حسابدار و دستگاه حضور و غیاب زیاد باشد جمع آوری اطلاعات سخت میباشد و یا اگر شرکت های بزرگ شعبه های زیادی داشته باشند جمع آوری اطلاعات تقریبا امکان پذیر نیست. ولی ما در اینجا با نرم افزار اودوو به شما کمک میکنیم با سیستم حضور و غیاب IOT (اینترنت اشیا ء )  اطلاعات به حسابدار به آسانی انتقال داده شود.

از ما باخبر باشید

با عضویت در خبرنامه ویراوب از آخرین اخبار، مقالات و تخفیف‌های ما مطلع شوید.