بازاریابی اجتماعی

به طور کلی می توان گفت بازاریابی اجتماعی رویکردی است که به دنبال
به طور کلی می توان گفت بازاریابی اجتماعی رویکردی است که به دنبال تغییر رفتارهای روزمره افراد است. بنابراین بازاریابی اجتماعی به جای فروش یک محصول، یک رفتار یا سبک زندگی را که به نفع جامعه است، میفروشد تا تغییر مورد نظر را ایجاد کند.

همین حالا شروع کنید

مفهوم بازاریابی اجتماعی (Social Marketing) چیست؟

به طور کلی می توان گفت بازاریابی اجتماعی رویکردی است که به دنبال تغییر رفتارهای روزمره افراد است. بنابراین بازاریابی اجتماعی به جای فروش یک محصول، یک رفتار یا سبک زندگی را که به نفع جامعه است، می فروشد تا تغییر مورد نظر را ایجاد کند. بازاریابی اجتماعی به جای نشان دادن اینکه یک محصول از چه نظر بهتر از محصولات رقیب است، با افکار، رفتارها یا اقدامات نامطلوب رقابت می کند. بازاریابی اجتماعی با استفاده از تکنیک های بازاریابی سنتی، میزان آگاهی از یک مشکل یا هنجار مشخص را افزایش می دهد و هدف آن متقاعد کردن مخاطب برای تغییر رفتار خود است. بازاریابی سنتی به رفتار مصرف کننده پاسخ می دهد، در حالی که بازاریابی اجتماعی سعی می کند بر رفتار مصرف کننده تأثیر بگذارد. بازاریابی اجتماعی به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که با چه افرادی کار کنید، چه رفتاری را تحت تأثیر قرار دهید، چگونه در مورد آن اقدام کنید و چطور آن را اندازه گیری کنید.


مزایای سوشال مارکتینگ


استفاده از روش سوشیال مارکتینگ جهت معرفی و تبلیغ کسب و کار به کاربران شبکه‌های اجتماعی مختلف، مزایای قابل توجهی را برای مشاغل به خصوص برندهای نوپا به همراه دارد. برخی از مهم‌ترین مزایای سوشال مارکتینگ شامل:


برقراری ارتباط موثرتر با مشتریان

برقراری ارتباط و تعامل موثرتر با مشتریان یکی دیگر از مزایای مهم و قابل توجه سوشیال مارکتینگ است که تاثیر بسزایی بر افزایش فروش شما خواهد داشت. زمانی که کاربران بتوانند به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند و سوالات و نظرات خود درباره محصولات را مطرح کنند، با خیال آسوده از شما خرید می‌کنند. بدین ترتیب می‌توانید تعامل بهتری با آنان داشته باشید و به روش‌های مختلف به مخاطبان مشاوره دهید

 با ما در ارتباط باشید

افزایش وفاداری و رضایت مشتریان

افزایش میزان وفاداری و رضایت مشتریان در گروه برقراری ارتباط موثر با آنها است. یعنی زمانی که با مشتریان و یا کاربران ارتباط خوب و دوستانه‌ای برقرار کنید، آنها را نسبت به برند خود وفادار کرده و رضایت‌شان را جلب خواهید کرد. بدین ترتیب و با استفاده از سوشیال مارکتینگ می‌توانید کاربران را به مشتریان وفادار و ثابت خود تبدیل کنید و به دنبال آن نیز نرخ فروش محصولات و خدمات خود را افزایش دهید.

با ما در ارتباط باشید

مقرون به صرفه و اقتصادی

از دیگر مزایای استفاده از سوشیال مارکتینگ می توانیم به مقرون به صرفه بودن اجرای آن اشاره کنیم که این ویژگی برای کسب و کارهای نوپا بسیار مهم است.سوشیال مارکتینگ یکی از کم هزینه ترین روش های تبلیغات است و تنها هزینه ای که برای آن صرف می کنید، هزینه ای است که باید برای برقراری تعامل با افراد فعال و کانال های معتبر پرداخت کنید. مسلما سرمایه گذاری در این بخش، هزینه بسیار کمتری نسبت به اجرای سایر روش ها و استراتژی های تبلیغاتی دارد. اگر خودتان به تنهایی برای ارتقای کسب و کار خود در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید نیز این هزینه را به صفر می رسانید.

با ما در ارتباط باشید

با عضویت از مقالات و اخبار جدید تیم ما با خبر باشید