انتقال صدا از طریق پروتکل اینترنت ​

  ویپ (VoIP) یکی از فناوری‌هایی است که در سالیان اخیر، توانسته ارتباطات تلفنی را در کسب‌ و کارهای مختلف، دچار تحول کند. همین یک جمله کافیست ت توجه و کنجکاوی افراد زیادی به این تکنولوژی، جذب شود. با این وجود، تعریف و ماهیت ویپ هم‌چنان برای بسیاری از افراد، مجهول و ناشناخته باقی مانده است.

همین حالا شروع کنید

انتقال صدا از طریق پروتکل اینترنت یا voip چیست؟ویپ (VoIP) یکی از فناوری‌هایی است که در سالیان اخیر، توانسته ارتباطات تلفنی را در کسب‌ و کارهای مختلف، دچار تحول کند. همین یک جمله کافیست ت توجه و کنجکاوی افراد زیادی به این تکنولوژی، جذب شود. با این وجود، تعریف و ماهیت ویپ هم‌چنان برای بسیاری از افراد، مجهول و ناشناخته باقی مانده است.

ارتباطات تلفن درست و اصولی، یکی از ارکان موفقیت هر کسب و کاری محسوب می‌شود. امروزه پروتکل انتقال صدا در بستر اینترنت (VoIP) در حال تبدیل شدن به یک قانون طلایی در ارتباطات مدرن است. به زبانی ساده، این فناوری اثبات شده، به کاربران امکان می‌دهد تا با وصل شدن به اینترنت، اقدام به برقراری تماس‌های تلفنی نمایند.

با بلاگ ایده آل گستر همراه باشید تا به دنیای هیجان‌انگیز ارتباطات مبتنی بر VoIP سفر کنیم و با زیر و بم این صنعت مفید و البته پرکاربرد، بیشتر آشنا شویم.


مزایای انتقال صدا از طریق پروتکل اینترنت (VoIP)


کسب و کارهای مدرن از خدمات تلفن ویپ بر روی خطوط تلفن سنتی استفاده می‌کنند، زیرا ارزش بسیار بیشتری نسبت به بهبود ارتباطات شرکتی دارد. در زیر چند نمونه از مهم‌ترین مزایای Voip برای کسب‌وکارها آورده شده است.

 با ما در تماس باشید


صرفه‌جویی در هزینه

VoIP یک راه مقرون به صرفه برای راه اندازی یک سیستم ارتباطات تجاری است. خدمات ویپ بر اساس اتصال IP مستقیم به شرکت ارائه دهنده خدمات تلفن است، علاوه بر آن می‌تواند به سادگی بر اساس اتصال به اینترنت موجود یا ترکیبی از هر دو روش باشد. بنابراین، هزینه تماس‌های داخلی در سازمان شما را کاهش می‌دهد، هزینه‌های تماس‌های تجاری خارجی و بین‌المللی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و مقدار قابل‌توجهی در سرمایه‌گذاری در خرید خطوط تلفن سنتی، نصب و نگهداری مداوم صرفه‌جویی می‌کند.

با ما در تماس باشید

نصب آسان

در مقایسه با سیستم‌های تلفن سنتی، نصب و پیکربندی سیستم‌های ویپ بسیار آسان است. در سیستم تلفن‌های سنتی برای ایجاد ارتباط و برقراری تماس باید خطوط از طریق روش‌های فیزیکی متصل شوند. سیستم‌های تلفن ویپ نیاز به نصب خطوط تلفن فیزیکی را برطرف می‌کند. برای استفاده از این سیستم کافی است تلفن‌های IP خود را به کمک اینترنت به شبکه مورد نظر متصل کنید. این سیستم برای کسب و کارهای کوچک و استارت آپ‌هایی که فاقد تخصص فنی یا منابع هستند نیز مفید خواهد بود.

با ما در تماس باشید

با ما در ارتباط باشید

با عضویت در خبرنامه ویراوب از آخرین اخبار، مقالات و تخفیف‌های ما مطلع شوید.