مدل های تطبیق دادن(Reconciliation Models) در نرم افزار حسابداری اودوو نسخه ویراوب ۱۲۳
هنگامی که صورت‌حساب‌های بانکی به درستی وارد شدند، ضروری است که سوابق به درستی تطبیق داده شود و اطمینان حاصل شود که تمام ورودی‌های مجله متعادل و مطابقت دارند.
17 فوریهٔ, 2023 به وسیله
مدل های تطبیق دادن(Reconciliation Models) در نرم افزار حسابداری اودوو نسخه ویراوب ۱۲۳
فردین مردانی
| No comments yet


مدل های تطبیق دادن(Reconciliation Models)

هنگامی که صورت‌حساب‌های بانکی به درستی وارد شدند، ضروری است که سوابق به درستی تطبیق داده شود و اطمینان حاصل شود که تمام ورودی‌های مجله متعادل و مطابقت دارند. برای سهولت و سرعت بخشیدن به فرآیند تطبیق، می‌توانید مدل‌های تطبیق را پیکربندی کنید، که مخصوصاً برای ورودی‌های مکرر مانند کارمزدهای بانکی مفید هستند.

انواع مدل های تطبیق :


سه نوع مدل تطبیق وجود دارد:

  1. دکمه حذف
  2. پیشنهاد مقادیر همتا
  3. فاکتورها/قبض های موجود را مطابقت دهید
1- به صورت دستی روی دکمه کلیک شده یک حذف ایجاد کنید

هنگامی که یک ورودی را با تراز باز تطبیق می‌دهید، می‌توانید از دکمه‌های موجود در زیر برگه عملیات دستی استفاده کنید تا قبل از اعتبارسنجی تطبیق، تمام مقادیر را به‌طور خودکار پر کنید. هر دکمه یک مدل آشتی متفاوت است.2- مقادیر همتا را پیشنهاد کنید

این نوع از مدل تطبیق، مقادیر همتای فوری را پیشنهاد می کند که فقط باید اعتبار سنجی شوند. این اتوماسیون بر اساس مجموعه ای از قوانین تعریف شده در مدل آشتی است.3- فاکتورها/قبض های موجود را مطابقت دهید

این نوع مدل تطبیق به طور خودکار فاکتور مشتری یا صورتحساب فروشنده مناسب را که با پرداخت مطابقت دارد انتخاب می کند. تنها کاری که باید انجام دهید تأیید اعتبار ورودی است. این اتوماسیون بر اساس مجموعه ای از قوانین تعریف شده در مدل تطبیق است.


پیکربندی :


برای مدیریت یا ایجاد مدل‌های تطبیق جدید، به بخش حسابداری > تطبیق > مدل‌های تطبیق بروید. همچنین، می‌توانید این منو را از نمای کلی حسابداری، با رفتن به کارت مجله بانک خود، کلیک کردن روی سه نقطه کوچک و سپس روی Reconciliation Models باز کنید.خیلی مهم که اولین ورودی، به نام قانون تطبیق فاکتورها، مسئول تطبیق فعلی فاکتورها و صورتحساب ها است. بنابراین توصیه می شود آن را در بالای لیست قرار دهید و آن را حذف نکنید.

مدلی را که می خواهید تغییر دهید باز کنید یا روی Create کلیک کنید تا یک مدل جدید ایجاد شود، سپس فرم را پر کنید.

نوع :

برای توضیح در مورد انواع مختلف مدل های تطبیق به بالا مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که : اگر برنامه Documents بر روی پایگاه داده شما نصب شده باشد، با علامت زدن چک کردن، یک فیلد نوع فعالیت اضافی ظاهر می شود. انتخاب مقدار Reconciliation request به این معنی است که هر زمان که از این مدل استفاده می کنید، یک پنجره درخواست سند برای درخواست سند از کاربر ظاهر می شود.
شرایط خط صورت‌حساب بانکی

در اینجا همه شرایطی را که برای اعمال یک مدل تطبیق لازم است تعریف کنید.

خیلی مهمه بدونید که : اگر رکوردی با چندین مدل تطبیق مطابقت داشته باشد، اولین مورد در دنباله مدل ها اعمال می شود. توالی به سادگی ترتیب مدل ها در نمای لیست است. آنها را می توان با کشیدن و رها کردن دسته کنار نام، مرتب کرد.


ارزش های همتا

این بخش شامل مقادیری است که توسط مدل تطبیق اعمال می شود.
اگر مقدار مورد نظر باید در دو حساب جداگانه حذف شود، روی افزودن خط دوم کلیک کنید.مدل های تطبیق دادن(Reconciliation Models) در نرم افزار حسابداری اودوو نسخه ویراوب ۱۲۳
فردین مردانی 17 فوریهٔ, 2023
این پست را به اشتراک بگذارید
بایگانی
ورود to leave a comment