هوش مصنوعی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

5

هوش مصنوعی (AI) دقیقا چیست؟

چه تعریفی می‌توان از هوش مصنوعی ارائه داد؟


آواتار
انصراف
1 پاسخ
3
بهترین پاسخ

در فرهنگ عامه، این اصطلاح ممکن است تصاویری از ماشین های مخرب را تداعی کند که برای سرنگونی بشریت نقشه می کشند. با این حال، در صنعت فناوری، هوش مصنوعی طیف گسترده‌ای از ابزارهایی را در بر می‌گیرد که برای انجام کارهای پیچیده‌ای که قبلاً به ورودی انسانی نیاز داشتند، آموزش دیده‌اند.

اگر از اینترنت استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد به سرویس‌های مبتنی بر هوش مصنوعی که داده‌ها را سازمان‌دهی می‌کنند، محتوا را فیلتر می‌کنند و پیشنهادات را ارائه می‌کنند، از جمله عملکردهای دیگر تکیه می‌کنید. برای مثال، هوش مصنوعی نتفلیکس را قادر می‌سازد تا فیلم‌های متناسب با اولویت‌های شما را توصیه کند و به حذف هرزنامه، سخنان مشوق نفرت و محتوای نامناسب از فیدهای رسانه‌های اجتماعی کمک کند. این ویژگی زیربنای ویژگی‌های مختلفی مانند تصحیح خودکار و مترجم گوگل است، در حالی که نقشی حیاتی در فناوری تشخیص چهره ایفا می‌کند، که توانایی انسان برای شناسایی چهره‌ها را تقلید می‌کند، همانطور که توسط مایکروسافت توصیف شده است.

پتانسیل هوش مصنوعی به حل چالش های دنیای واقعی گسترش می یابد. این می تواند به صورت پویا سیگنال های ترافیکی را در زمان واقعی تنظیم کند تا مشکلات ازدحام را کاهش دهد یا به متخصصان پزشکی در تجزیه و تحلیل تصاویر برای تشخیص دقیق کمک کند. علاوه بر این، هوش مصنوعی با پردازش داده‌های بصری گسترده، نقش مهمی در توسعه خودروهای خودران ایفا می‌کند و این وسایل نقلیه را قادر می‌سازد تا محیط اطراف خود را درک کنند.


آواتار
انصراف