هوش مصنوعی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

4

هوش مصنوعی مولد دقیقا چگونه کار می کند؟

و چه تفاوتی با AGI دارد؟

آواتار
انصراف
1 پاسخ
3
بهترین پاسخ

هوش مصنوعی مولد با توانمندسازی ابزارها برای تولید محتوای نوشتاری، تصاویر و حتی صدا در پاسخ به درخواست‌های کاربر عمل می‌کند. برای دستیابی به این هدف، شرکت‌های فناوری بزرگ، مدل‌های زبانی گسترده خود را توسعه داده‌اند که بر روی حجم عظیمی از داده‌های آنلاین آموزش دیده‌اند. مشخصات این مجموعه داده ها می تواند متفاوت باشد، با نسخه ChatGPT که سال گذشته برای عموم منتشر شد تا سال 2021 بر روی داده ها آموزش داده شد (اگرچه از آن زمان به روز شده است).

این مدل ها از تکنیک های یادگیری عمیق استفاده می کنند که شامل الگوهای یادگیری و روابط بین کلمات می شود. این آنها را قادر می سازد تا پیش بینی ها را انجام دهند و خروجی های مناسبی را تولید کنند که با درخواست های ارائه شده توسط کاربران مرتبط باشد. با درک ساختار زیربنایی و زمینه زبان، مدل‌های هوش مصنوعی مولد می‌توانند پاسخ‌های منسجم و متناسب با زمینه ایجاد کنند.

در حالی که خدمات هوش مصنوعی مولد ممکن است چشمگیر به نظر برسند، قابلیت های آنها اساساً به تطبیق الگو محدود است. این ابزارها می توانند سبک نوشتاری دیگران را تقلید کنند یا بر اساس داده های آموزشی آنها در مورد کلمات مرتبط پیش بینی کنند. از سوی دیگر، هوش عمومی مصنوعی (AGI) مفهومی بلندپروازانه تر و بالقوه دلهره آورتر را نشان می دهد.

AGI به فناوری اطلاق می شود که دارای توانایی انجام وظایف هوشمندانه از جمله یادگیری، استدلال و سازگاری با موقعیت های جدید به شیوه ای مشابه با هوش انسانی است. سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI به احتمال وجود یک AGI فوق‌هوشمند اشاره کرده است که می‌تواند عمیقاً بر جهان تأثیر بگذارد یا در بدترین سناریو خطراتی برای بشریت ایجاد کند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که AGI در حال حاضر کاملاً فرضی است، بنابراین نیازی فوری به نگرانی بیش از حد وجود ندارد.آواتار
انصراف