هوش مصنوعی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

4

کدام هوش مصنوعی می تواند مشکلات تصویر را حل کند؟

تشخیص تصویر در یادگیری ماشین به چه صورت عمل می کند؟

آواتار
انصراف
2 پاسخ ها
7
آواتار
شیما روستا
بهترین پاسخ

هوش مصنوعی که میتواند مشکلات تصویر را حل کند، بستگی به نوع مشکل و هدف دارد. برای مثال، اگر مشکل این باشد که تصویر کیفیت پایین، تار، نویزی یا مبهم است، میتوان از هوش مصنوعی برای افزایش کیفیت تصویر، واضح کردن جزئیات، حذف نویز و بهبود رنگ و روشنایی استفاده کرد. اگر مشکل این باشد که تصویر حاوی اطلاعاتی است که باید استخراج شود، میتوان از هوش مصنوعی برای تشخیص متن، چهره، شی، حرکت، احساس و غیره در تصویر استفاده کرد. اگر مشکل این باشد که تصویر نیاز به تغییر، ترکیب، تولید یا تحلیل دارد، میتوان از هوش مصنوعی برای اعمال فیلتر، افکت، سبک، ترمیم، تبدیل، ترجمه، تفسیر یا خلاقیت بر روی تصویر استفاده کرد.

هوش مصنوعی برای حل مشکلات تصویر از روشهای مختلفی استفاده میکند، اما یکی از مهمترین و پرکاربردترین روش‌ها یادگیری عمیق است. یادگیری عمیق یک شاخه از یادگیری ماشین است که از شبکه‌های عصبی مصنوعی پیچیده و قدرتمند برای یادگیری از دادهها و انجام وظایف استفاده میکند. شبکه‌های عصبی مصنوعی الهام گرفته از ساختار مغز انسان هستند و میتوانند از تصاویر ورودی به عنوان داده‌های خام استفاده کنند و خروجیهای متنوعی را تولید کنند.

خب همونجور که میدونید الگوریتم های خیلی زیادی در این مبحث وجود داره. بهتره که مشکلات و سوالات، هدفمند مطرح بشن

آواتار
انصراف
-3
بهترین پاسخ

شبکه‌های عصبی کانولوشنال (CNN) به‌ویژه در وظایف تشخیص تصویر مؤثر هستند، زیرا می‌توانند به‌طور خودکار ویژگی‌های مهم در تصاویر را بدون نظارت انسان تشخیص دهند و آنها را برای کارهایی مانند طبقه‌بندی و محلی‌سازی اشیا مناسب می‌سازد.

1 توضیح
آواتار
انصراف

پاسخ خیلی کوتاه هست و مفهوم رو نمیرسونه