هوش مصنوعی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

6

معماری شبکه عصبی در هوش مصنوعی به چه صورت عمل میکند؟

معماری شبکه عصبی چیست؟

آواتار
انصراف
2 پاسخ ها
7
بهترین پاسخ

شبکه های عصبی یکی از شاخه های یادگیری ماشین است که با نام شبکه های عصبی مصنوعی نیز شناخته می شود. نام و ساختار شبکه های عصبی از مغز انسان الهام گرفته شده است و  از روشی که نورون های بیولوژیکی به یکدیگر سیگنال می دهند و ارتباط برقرار می کنند، تقلید می کند.
شبکه های عصبی مصنوعی از چندین لایه تشکیل شده اند که این لایه ها شامل یک لایه ورودی، یک یا چند لایه میانی (لایه های پنهان)، یک لایه خروجی است.


هر لایه شامل جزء های کوچکی به نام نود یا نورون مصنوعی است که یک مفهوم انتزاعی بسیار ساده از نورون های بیولوژیکی است.


در یک شبکه عصبی، هر نورون مصنوعی به دیگری متصل می شود و شبکه ای از نورون های مصنوعی را تشکیل می دهد. این شبکه ها قدرت مغز انسان را برای یادگیری مفاهیم ندارند ولی می توانند برای انجام وظایف کاربردی و مفید در زمینه های مختلف مانند پزشکی، روانشناسی، پردازش زبان های طبیعی و غیره آموزش ببینند.

جهت آشنایی بیشتر با مفاهیم حوزه هوش مصنوعی می تونید پیج اینستاگرام من رو دنبال کنین:) :
https://www.instagram.com/learn_ai_with_meآواتار
انصراف
-1
بهترین پاسخ

معماری شبکه عصبی از طریق یک سری لایه های به هم پیوسته عمل می کند که داده های ورودی را به نمایش های معنی دار تبدیل می کند. لایه ورودی داده های خام را دریافت می کند، که سپس از طریق یک یا چند لایه پنهان که محاسبات ریاضی را انجام می دهند، منتقل می شود.

1 توضیح
آواتار
انصراف

پاسخ شما واضح نبود!؟