هوش مصنوعی

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

5

یادگیری ماشین، شبکه‌های عصبی، و یادگیری عمیق چه کاربردی در حوزه سلامت دارند؟

تاثیر فناوری‌های هوش مصنوعی در حوزه سلامت چیست؟


آواتار
انصراف
1 پاسخ
4
آواتار
زهرا کریمی
بهترین پاسخ

 هوش مصنوعی مجموعه‌ای از فناوری‌ها است که در حوزه‌های مختلف زندگی از جمله حوزه سلامت کاربرد دارد. اکثر این فناوری‌ها می‌توانند مسئولیت‌های گوناگونی را در بخش‌های مختلف حوزه سلامت تحت پوشش قرار ‌‎‌دهند.

یادگیری ماشین برای تجویز دارو به بیماران بسیار کاربردی است.  می‌توان از یادگیری ماشین برای پیش‌بینی پروتکل‌های موفق درمان روی یک بیمار خاص بر اساس تجربیات مشابه دیگر بیماران استفاده کرد.

استفاده از شبکه‌های عصبی هوش مصنوعی در حوزه سلامت نیز کاربردی است و برای تحقیقات در این حوزه استفاده می‌شود.   شبکه‌های عصبی در تحلیل تصاویر پزشکی و رادیولوژی، در تحقیقات دارویی و تحقیقات بالینی کاربرد دارد. شبکه عصبی هوش مصنوعی در بررسی امکان ابتلای یک بیمار به بیماری خاص کاربردی است. شبکه عصبی ابزار قدرتمندی برای تحلیل داده‌های پیچیده سلامت در اختیار  پزشکان و متخصصان قرار می‌دهد. برخی از کارشناسان این حوزه بر این باورند که استفاده بیشتر از شبکه‌های عصبی تحولی شگرف در حوزه بهداشت و درمان ایجاد خواهد کرد.

یادگیری عمیق نیز در حوزه سلامت بسیار کاربردی است و برای مثال در تشخیص احتمال سرطانی بودن یک ضایعه در تصاویر رادیولوژی بسیار موثر است. در واقع با این فناوری امکان تصویرسازی داده‌ها و تشخیص فراتر از چشم انسان وجود دارد. استفاده همزمان از یادگیری عمیق و رادیومیکس برای بررسی ریز محیط تومور، دقت بالاتری از تشخیص با کمک کامپیوتر (CAD) دارد.


آواتار
انصراف