راهنمای اودوو

به تالار گفتگوی ویراوب خوش آمدید!

این انجمن برای حرفه ای ها و علاقه مندان به محصولات و خدمات ما است.
بهترین محتوا و ایده های بازاریابی جدید را به اشتراک بگذارید و در مورد آنها بحث کنید، پروفایل حرفه ای خود را بسازید و با هم به یک بازاریاب بهتر تبدیل شوید.

2

ایا ERP وCRM یک نرم افزار مشابه هستند؟

آواتار
المیرا مردانی

ایا ERP وCRM یک نرم افزار مشابه هستند؟

آواتار
انصراف
2 پاسخ ها
0
آواتار
مصطفی برمشوری
بهترین پاسخ

اگر بخواهیم در مورد این دو سیستم صحبت کنیم باید بگویم که سیستم ERP در همه نسخه‌ها مانند نسخه تحت وب ERP، یک سیستم کلی است و CRM به صورت یک ماژول یا بخش از ERP در نظر گرفته می‌شود. سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) در درجه اول برای کمک به شرکت ها در مدیریت امور مالی و منابع خود برای کنترل هزینه ها و دستیابی به اهداف تولید شرکت استفاده می‌شود. یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شرکت ها کمک می کند چرخه فروش و تجربه مشتری را مدیریت کنند. 

یک سیستم ERP به عنوان یک پایگاه داده مرکزی برای ادغام و تسهیل اتوماسیون ها و تخصیص کارآمد منابع - از جمله بودجه - بین عملکردهای شرکت عمل می کند. در مقابل، یک CRM به شرکت ها ابزارها و قابلیت هایی برای ایجاد و حفظ روابط مثبت با سهامداران کلیدی می دهد.

ERP چیست؟

یک سیستم ERP عملکردهای تجاری را یکپارچه می کند و به اطلاعات اجازه می‌دهد بین آنها جریان داشته باشد و اتوماسیون ها را برای افزایش کارایی به فرآیندهای تجاری تسهیل می‌کند. به عنوان یک پایگاه داده مرکزی، یک نمای روشن و در زمان واقعی از عملکرد تخصیص مالی و منابع شرکت را نشان می دهد. اغلب توسط تولید، زنجیره تامین، مدیریت ریسک، منابع انسانی، فروش و سایر تیم‌ها استفاده می‌شود.

CRM چیست؟

به فروش، خدمات مشتری، بازاریابی و سایر تیم ها کمک می کند تا روابط تجاری مثبتی ایجاد و حفظ کنند. ابزارهایی برای مدیریت بازاریابی، چرخه فروش، تجارت دیجیتال و همه تعاملات با سرنخ ها و مشتریان، مانند ذخیره داده های مشتری و تاریخچه تعامل، خودکار کردن مراحل تعامل و ارائه بینش در مورد چگونگی بهبود روابط ارائه می دهد.آواتار
انصراف
1
آواتار
المیرا مردانی
بهترین پاسخ

خیر این دو سیستم ویژگی‌ها و کاربردهای کاملا متفاوتی دارند.

آواتار
انصراف