توسعه Odoo

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

9

نحوه مدیریت باز و بسته شدن کنترل در اودوو ۱۷ پایانه فروش در ویراوب ۱۲۳ به چه طریق انجام میشه؟

با اینکه این نسخه به تازگی اومده من کار باهاش رو به درستی بلد نیستم اگر میشه توضیحاتی در این مورد بدین ممنون.

آواتار
انصراف
1 پاسخ
8
آواتار
فردین مردانی
بهترین پاسخ

در پایانه فروش ، کنترل باز و بسته شدن کنترل، بخش مهمی از مدیریت پول نقد است. هنگام شروع یک شیفت، صندوق‌داران اعتبار ورود به سیستم و اولین مقدار پول نقد را وارد می‌کنند. این فرآیند تضمین می کند که تراکنش های مالی شروع روشنی دارند. هر خرید، بازگشت و سایر فعالیت‌های مربوط به پول نقد در طول شیفت به دقت ثبت می‌شود و یک دنباله حسابرسی برای هر تراکنش ایجاد می‌کند.

هنگامی که شیفت انجام شد، صندوقدار شیفت را در برنامه پایانه فروش می بندد. این فرآیند اجازه می دهد تا موجودی وجه نقد به راحتی با پول نقد واقعی موجود در کشو مقایسه شود زیرا موجودی نقدی توسط سیستم با استفاده از تراکنش های ثبت شده محاسبه می شود. برای کمک به شناسایی هر گونه اشتباه یا ناهماهنگی، می توان مقادیر نقدی محاسبه شده و واقعی را با هم مقایسه کرد. ویژگی کنترل باز و بسته شدن جامع ارائه شده توسط پایانه فروش دقت، مسئولیت پذیری و شفافیت را در مدیریت ارز افزایش می دهد. این به کسب و کارها کمک می کند تا جریان نقدی خود را بهتر مدیریت کنند و یک سیستم قابل اعتماد برای ردیابی فعالیت های مرتبط با پول نقد در چرخه فروش ارائه می دهد.

بنابراین بیایید در مورد کنترل باز و بسته شدن پایانه فروش و سایر قابلیت‌های مربوط به پرداخت صحبت کنیم.

برای کنترل دقت رسیدگی به وجه نقد، ویژگی «تنظیم حداکثر تفاوت» پایانه فروش مفید است. با استفاده از این فناوری، کسب‌وکارها می‌توانند یک سطح تحمل برای اختلافات بین پول نقد در کشو در بسته شدن شیفت و موجودی نقدی محاسبه‌شده تعیین کنند. با مشخص کردن این حداکثر تفاوت، سازمان‌ها می‌توانند احتمال خطا یا ناهنجاری در مدیریت وجوه نقد را کاهش دهند و با شناسایی و بررسی سریع تفاوت‌هایی که از آستانه فراتر رفته است، کنترل قوی‌تری بر عملیات مالی خود تضمین کنند.

تفاوت مجاز در این مورد 10 دلار تعیین شده است.

با پایانه فروش، کاربران می‌توانند با استفاده از تابع Coins/Bill، که اسم‌ها و مقادیر موجود در کشوی نقدی را مشخص می‌کند، در حین انجام تراکنش‌ها، به طور مؤثری سکه‌ها و اسکناس‌ها را پردازش کنند. این ویژگی تضمین می‌کند که صندوق‌داران شمارش دقیقی از سکه‌ها و صورت‌حساب‌های موجود برای تغییر را دارند، که کارایی و دقت کلی رویه نقطه فروش را بهبود می‌بخشد.

از آنجا، شما همچنین می توانید یک بخش جدید را شروع کنید. برای انجام این کار، به داشبورد بروید و دکمه NEW SESSION را انتخاب کنید.

در ابتدای هر جلسه جدید، پنجره‌ای ظاهر می‌شود که درخواست اضافه کردن موجودی افتتاحیه را دارد. اولین مبلغ نقدی یا وجهی موجود در ثبت نام در شروع یک روز کاری یا شیفت کاری به عنوان موجودی افتتاحیه در ماژول پایانه فروش شناخته می شود. این به عنوان نقطه شروع برای تمام تراکنش های مالی انجام شده از طریق سیستم نقطه فروش در آن زمان عمل می کرد.

بنابراین، می‌توانید از سکه‌ها برای اضافه کردن مقدار در حین اضافه کردن موجودی افتتاحیه استفاده کنید. ما برخی از تنظیمات راه‌اندازی فروشگاه را تغییر دادیم تا تعدادی سکه در آن گنجانده شود. برای افزودن سکه های مشخص شده روی نماد ماشین حساب کوچک کلیک کنید.

بنابراین، می‌توانید از سکه‌ها برای اضافه کردن مقدار در حین اضافه کردن موجودی افتتاحیه استفاده کنید. ما برخی از تنظیمات راه‌اندازی فروشگاه را تغییر دادیم تا تعدادی سکه در آن گنجانده شود. برای افزودن سکه های مشخص شده روی نماد ماشین حساب کوچک کلیک کنید.

پس از آن، جزئیات پول در قسمت Opening Note ظاهر می شود. با کلیک بر روی دکمه Open Session، موجودی افتتاحیه 2055 دلاری می تواند به جلسه کمک کند.