توسعه Odoo

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

7

ترجمه در اودو

آواتار
ساناز میرباقری

من یه مدل تو اودو اضافه کردم میخوام اسم فیلدها را ترجمه کنم باید چیکار کنم؟

آواتار
انصراف
1 پاسخ
1
آواتار
ساناز میرباقری
بهترین پاسخ

اگر برای بار اول میخواهید ترجمه جدید اضافه کنید مراحل زیر را دنبال کنید

تنظیمات قسمت زبان ها خروج ترجمه را انتخاب کنید

در پنجره جدید اسم زبان مورد نظر را انتخاب کنید . قالب پرونده po باشد. در برنامه جهت برون بری  اسم مدل خودتون را انتخاب کنید

در نهایت یک فایل po دانلود میشه فایل مورد نظر را با برنامه poedit باز کنید و ترجمه های خودتون را انجام بدین 

در ادامه در پوشه مدل خودتون یک پوشه به اسم i18n بسازید و فایل po را درون آن قرار دهید.

سپس اودو لوکال خود را ریستارت کنید 

پس از آن دوباره به تنظیمات رفته بخش زبان ها ، از لیست زبان مورد نظر خود را پیدا کنید و گزینه به روزرسانی را انتخاب کنید.

اگر قبلا ترجمه کردین 

تنظیمات قسمت زبان ها خروج ترجمه را انتخاب کنید

در پنجره جدید زبان جدید(قالب ترجمه خالی) را انتخاب کنید . قالب پرونده po باشد.در برنامه جهت برون بری  اسم مدل خودتون را انتخاب کنید

به شما یک فایل pot برای دانلود میده

فایلpo قبلی را باز کنید از منو بالا گزینه translation گزینه auto update from pot file را بزنید و فایل pot خودتون را انتخاب کنید 

الان همه ترجمه های قبلی براتون اومده کافیه ترجمه های جدید را اضافه کنید و ذخیره کنید

دقت کنید باید حتما دوباره فایل po جدید تو همون پوشه i18n قبلی وجود داشته باشه که بعد ازریستارت نتیجه را مشاهده کنید

آواتار
انصراف