ماژول عملیات خودکار در اودو چجوری کار میکنه؟
3 فوریهٔ, 2024 به وسیله
ماژول عملیات خودکار در اودو چجوری کار میکنه؟
ساناز میرباقری
| No comments yet

 

`

ماژول عملیات خودکار

در این بلاگ از ویراوب123 میخواهیم به صورت فنی و عملکردی ماژول عملیات خودکار در اودو را توضیح بدیم و از نظر تاریخ اجرای یک عمل خودکار در صورت تنظیم بر اساس  "بر اساس شرایط زمانی" رفتار این ماژول را بررسی کنیم.

این بلاگ برای چه کسانی نوشته شده است؟

 این بلاگ مناسب توسعه دهندگان اودو است . افرادی که میخواهند از نحوه عملکرد ماژول عملیات خودکار در اودو آگاهی پیدا کنند و در صورت نیاز نحوه کار کرد آن را تغییر دهند.

ماژول عملیات خودکار چیست و چه کاربردی دارد؟

ماژول عملیات خودکار با نام "base_automation" در بین اپ های اودو موجود و شما میتونید نصب کنید. کار این ماژول ساخت یک سری cron job به صورت خودکار است.

مثال: یک سرنخ ایجاد شده توسط یک کاربر خاص ممکن است به طور خودکار روی یک تیم فروش خاص تنظیم شود، یا فرصتی که پس از 14 روز همچنان وضعیت معلق دارد ممکن است باعث ایجاد یک ایمیل یادآوری خودکار شود.

برای ساخت یک عملیات خودکار پس از نصب از منو سمت راست گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. سپس از منو بالا گزینه فنی بخش اتوماسیون گزینه عملیات خودکار را انتخاب کنید.

نمونه ای از ارسال ایمیل خودکار در صورتی که یک فرصت در ماژول crm در مرحله "New" قرار گرفت.کدهای ماژول عملیات خودکار را کجا میتونم ببینم؟

برای بررسی کدهای ماژول crm مسیر زیر را پیدا کنید.

/odoo-16/odoo/addons/base_automation

بررسی فنی ماژول عملیات خودکار در حالت تنظیم بر اساس شرایط زمانی

هدف از این بلاگ بررسی فنی ماژول عملیات خودکار در حالت تنظیم "بر اساس شرایط زمانی" است. هنگام ساخت یک عملیات خودکار مطابق تابع Create موجود در این ماژول تابع  update_cron‌‌‌_ صدا زده میشه. 


متغیر  cron: برابر است با base cron یا  "قانون عمل پایه: بررسی و اجرا" 

متغیر actions : این متغیر در صورتی مقدار میگیرد که راه اندازی بر اساس  "بر اساس شرایط زمانی"  باشد

cron_try_write: باز نویسی تابع try_write آبجکت cron

get_cron_interval_ : مقدار زمانی را که به عنوان هدف انتخاب شده به دقیقه تبدیل میکنه . مثلا اگر انتخاب کنید در اپ crm یک روز بعد از فیلد "مهلت تاریخ" یک نوتیفیکیشن ارسال بشه مقدار این تابع برابر با 60 میشه.

در نهایت یک cron ساخته میشه که در همون لحظه فعال میشه و ساعت اجرای بعدی آن متناسب با مقدار زمانی است که خودتون هنگام ساخت عملیات خودکار مشخص می کنید.


ماژول عملیات خودکار در اودو چجوری کار میکنه؟
ساناز میرباقری 3 فوریهٔ, 2024
این پست را به اشتراک بگذارید
برچسب ها
بایگانی
ورود to leave a comment

خواندن بعدی
CRM
crm در Odoo16

 

`