Javascript

Welcome!

This community is for professionals and enthusiasts of our products and services.
Share and discuss the best content and new marketing ideas, build your professional profile and become a better marketer together.

7

چگونه می توانم آدرس ایمیل را در جاوا اسکریپت چک کنم که درسته یا نه(اعتبارسنجی ایمیل)؟

من کدی دارم میخوام اعتبار سنجی اون ایمیلی که کاربر وارد میکنه رو انجام بدم این چطوری میشه انجامش داد یک نمونه ممنون میشم بهم بدین

1 توضیح
آواتار
انصراف
آواتار
مصطفی برمشوری
-

معمولا این مدل کارها رو با استفاده از regex انجام می‌دن

1 پاسخ
6
آواتار
فردین مردانی
بهترین پاسخ

استفاده از عبارات منظم ( regular expressions) احتمالاً بهترین راه برای اعتبارسنجی آدرس ایمیل در جاوا اسکریپت است. مجموعه‌ای از آزمایش‌های JSFiddle را که از Chromium گرفته شده است، مشاهده کنید.

مثال :

const validateEmail = (email) => {
  return String(email)
    .toLowerCase()
    .match(
      /^(([^<>()[\]\\.,;:\s@"]+(\.[^<>()[\]\\.,;:\s@"]+)*)|.(".+"))@((\[[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\.[0-9]{1,3}\])|(([a-zA-Z\-0-9]+\.)+[a-zA-Z]{2,}))$/
    );
}

در زیر نمونه ای از عبارت منظم است که یونیکد را می پذیرد.

const re =
  /^(([^<>()[\]\.,;:\s@\"]+(\.[^<>()[\]\.,;:\s@\"]+)*)|(\".+\"))@(([^<>()[\]\.,;:\s@\"]+\.)+[^<>()[\]\.,;:\s@\"]{2,})$/i;

به خاطر داشته باشید که نباید تنها به اعتبارسنجی جاوا اسکریپت اعتماد کرد، زیرا جاوا اسکریپت می تواند به راحتی توسط مشتری غیرفعال شود. علاوه بر این، اعتبارسنجی در سمت سرور مهم است.

آواتار
انصراف