جاوااسکریپت شیوا

جاوااسکریپت شیوا

موضوع این دوره فرمان دادن به کامپیوتر‌ها است. امروزه کامپیوتر‌ها تقریبا مثل پیچ‌گوشتی‌ها، رایج و پرکاربرد هستند. البته از پیچیدگی بیشتری برخوردارند و استفاده از آن‌ها نیز همیشه کار آسانی نیست. این کتاب سعی می‌کند شما را با این زبان به اندازه‌ای آشنا کند تا بتوانید با آن کار‌های کاربردی و تفننی انجام دهید.

در این دوره، علاوه بر آموزش خود جاوااسکریپت، قواعد پایه‌ای برنامه‌نویسی را نیز معرفی خواهم کرد. برنامه‌نویسی در ظاهر کار مشکلی به‌ نظر می‌آید. قواعد اساسی آن ساده و روشن هستند اما برنامه‌هایی که بر اساس این قوانین ساخته می‌شوند پتانسیل این را دارند که تا حدی پیچیده شوند که قوانین و پیچیدگی‌های خودشان را به وجود بیاورند. وقتی برنامه‌نویسی می‌کنید، در حال ساختن مارپیچی هستید که ممکن است خودتان به شکلی در آن گم شوید.

در طول گذراندن این دوره با مطالبی روبرو خواهید شد که ممکن است دشوار به نظر برسند . اگر در برنامه‌نویسی تازه‌وارد هستید، با مطالب جدید زیادی مواجه خواهید شد. بیشتر این مطالب، در ادامه، به صورتی باهم ترکیب خواهند شد تا لازم باشد ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار سازید.

اینکه به مقدار کافی برای یادگیری تلاش کنید، بستگی به خود شما دارد. در زمان مطالعه‌ی کتاب و تلاش برای یادگیری مطالب، به هیچ وجه نباید نسبت به توانایی‌های خودتان شک کنید. توانایی شما خوب است فقط لازم است ادامه دهید. استراحت داشته باشید، بعضی از مطالب را دوباره مطالعه کنید و مطمئن شوید که برنامه‌های نمونه و تمرین‌ها را خوب خوانده و فهمیده‌اید. یادگیری کاری دشوار است اما هر چیزی را که یاد بگیرید، از آن شما خواهد بود و ادامه‌ی یادگیری را آسان‌تر خواهد کرد.

مسئول مصطفی برمشوری
آخرین بروزرسانی 2024/04/19
اعضا 3